מרד בר כוכבא בגליל - היה או לא היה ? (יום עיון) - השתלמות 405

"הרוגי ביתר" הוא מונח בספרות חז""ל המתייחס למרד בר כוכבא. במהלך היום נברר את הקשר ומשמעות מונח זה למתרחש בגליל.

קרא עוד  

הרקע היהודי הגלילי לישוע הפרושי - (יום עיון) - השתלמות 407 -

"הדמות ההסטורית של ישוע חיה במרחב הגליל היהודי, וככזה הוא הושפע מהמרחב בו הוא חי. אנשי הגליל היו פרושים וכזה היה גם ישוע. ביום זה נעסוק בגליל היהודי של המאה הראשונה לספירה, ובהבנת החברה היהודית.

קרא עוד  

Jewish Acco - עכו היהודית (אנגלית) - השתלמות 408 - 21.1.21

During the day we will meet the history of Jewish Acco, Not only Crusaders. Christians and Moslems but Jews as well lived in the city As the entrance to the country everyone who came here walked through this gate.

קרא עוד  

שביל הסנהדרין - מאושה לשפרעם - השתלמות 409 - 16.2.21

מהו שביל הסנהדרין ? כיצד נולד וכיצד הפך למציאות ? על כל אלה ועוד עם הוגה רעיון שביל הסנהדרין - אבי המיזם - ד""ר חגי עמיצור .

קרא עוד  

Sanhedrin Trail - From Usha to Shefaram השתלמות 410 - 1.3.21

During the day we will deal with Galilean Aspects of the Mishnaic – Talmudic Period. As part of the day we will hike along the Sanhedrin Trail with Dr. Hagi Amitzur – the founder and Father of the project. Hiking difficulty level - light to average.

קרא עוד  

שביל הסנהדרין - משיחין לציפורי - השתלמות 411 - 17.3.21

"הליכה משיחין ועד לאתר הגן הלאומי בציפורי דרך ציון רבי יהודה נשיאה. סיור בבית הכנסת העתיק בציפורי סיור ברובע היהודי בציפורי תוך לימוד בית מדרשי ממקורות חז""ל הקשורים לציפורי והתאמתם לשטח . "דרך עולי הרגל" - העליה לרגל לירושלים בימי הבית השני באזור ציפורי

קרא עוד  

הרקע היהודי הגלילי לדמותו של ישוע הפרושי - השתלמות 412 - 6.4.21

שיחין - ביקור באתר החפירות , נסיעה לחורבת רומה ביקור בחורבה (ביתו של נקדימון בן גוריון) ובמחילות המסתור , נסיעה לחורבת כנא (אתר לא ידוע ליד אזור תעשיה ציפורית) , נסיעה לדרך עולי הרגל, סיום בעינות ציפורי

קרא עוד  

קברי צדיקים יהודיים בכפרים ערביים בגליל - השתלמות 413 - 7.6.21

ניסע לסכנין ונבקר בקברו של רבי יהושע דסכנין . מכאן ניסע לעראבה ונבקר בקברו של רבי ראובן האיצטרובלי, נצעד אל קברו של רבי חנינא בן דוסא. מכאן ניסע לעילבון ונבקר בקברו של רבי מתיא בן חרש ליד תעלת המוביל הארצי ונסיים במטעי הזיתים של כפר קנה בקבריהם של רשב"ג ורבי ישמעאל בן אלישע

קרא עוד  

שביל הסנהדרין - מארבל לטבריה (לאוהבי לכת) - השתלמות 414 - 20.4.21

נתחיל את היום בבקעת ארבל ממנה תבוא הגאולה ונבקר בבית הכנסת העתיק של ארבל. כאן נעמוד על סיפורם של חיים ברגר ומקס שטייברג ז""ל והקשר שלהם למקום. מכאן ניסע לכניסה לגן לאומי ארבל ונלך על שביל הסנהדרין עד לבקעת רקת דרך תצפית סלע הנמלה. ניסע לקבר האמהות בטבריה מכאן נלך על שביל הסנהדרין דרך שכונת קרית שמואל. ונסיים במיקטע שביל הסנהדרין העובר דרך החפירות הארכיאולוגיות בטבריה ממקום מושב הסנהדרין ועד בארה של מרים.

קרא עוד